Friday, June 8, 2012

ΣΩΣΤΟΙ ΗΡΩΕΣ ..Ήταν καλύτερη από τους Πολωνούς στο β' ημίχρονο Έμεινε στο 1-1, μπορούσε να κερδίσει η Εθνική

Παρα την κατακρεούργηση του διατητή ,την αποβολή Παπασταθόπουλου, η Εθνική μας αγωνίστηκε ηρωικά και όχι μόνο έφερε το παιχνίδι στα ίσα... θα μπορουσε να είχε φύγει και με νίκη.. Οπως γράφει και το ΘΕΜΑ:βρέθηκε πίσω στο σκορ με το «καλημέρα». Έχασε το βασικό αμυντικό δίδυμο από τραυματισμό (Αβραάμ Παπαδόπουλος) και τραβηγμένη αποβολή (Παπασταθόπουλος) πριν καν φύγει το ημίχρονο. Κι όμως, οι Έλληνες αποδεικνύοντας πως δεν μασάνε από άγχη, έδρες και σφυρίγματα έφτασαν μια ανάσα από το έπος.

Τιμητικό για τους αντιπάλους μας το 1-1 (17’ Λεβαντόφσκι-50’ Σαλπιγγίδης), αφού η ομάδα του Σάντος θα μπορούσε να φύγει με τη νίκη αν στο 70’ δεν αστοχούσε σε πέναλτι ο Καραγκούνης.

Διαβάστε περισσότερα από το sport-fm.gr εδώ

Δεν μπήκε καλά η Εθνική μας στο Euro 2012, αλλά στο 51' ο Σαλπιγγίδης έφερε το ματσς στα ίσια.

Η "κυανόλευκη", έπειτα από ένα πολύ κακό πρώτο ημίχρονο βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-0, έπειτα από γκολ του Λεβαντόφσκι.

Η Εθνική ήταν ασύνδετη, με εμφανή προβλήματα κυκλοφορίας της μπάλας, ωστόσο με το ξεκίνημα του ημιχρόνου το πάθος για ανατροπή είναι ...προφανές!

Δικαιούμαστε, πάντως, να έχουμε παράπονα για την αποβολή του Σωκράτη Παπασταθόπουλου με δύο κίτρινες κάρτες, ενώ υπάρχει και υπόνοια για πέναλτι που δεν δόθηκε.

Ακόμη και ισπανικά μέσα ήδη κριτικάρουν την εμφάνιση του συμπατριώτη τους διαιτητή Καρμπάγιο!

Δείτε εδώ  ζωντανά την περιγραφή του ματς.