Wednesday, July 29, 2015

Επική ανατροπή τα γαλανόλευκα παλικάρια: Η Ελλάδα βούλιαξε τις ΗΠΑ!

Κάνοντας επική ανατροπή στα τελευταία λεπτά του τέταρτου οκταλέπτου, η Εθνική πόλο των ανδρών υπέταξε και τις Ηνωμένες Πολιτείες με 11-10 και έκανε το 2 στα 2 στον Β' Όμιλο του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος υγρού στίβου στο Καζάν.
Οι διεθνείς μας κυνηγούσαν στο σκορ σε όλη την διάρκεια του αγώνα, χωρίς όμως να επιτρέψουν στους Αμερικανούς να ξεφύγουν με περισσότερα από δυο γκολ. Στα τελευταία λεπτά έκαναν την αντεπίθεσή τους, επέστρεψαν από το 8-10 και με τρία αναπάντητα τέρματα έφτασαν σε μια σπουδαία νίκη απέναντι στην ομάδα του Ουντόβισιτς.
Οκτάλεπτα 3-3, 1-3, 4-3